24pay
24pay
24pay

FAQs
zodpovedané
otázky

Často kladené otázky

Mám záujem o Platobnú bránu 24pay, aký je postup?

Uzatvorenie zmluvného vzťahu a online proces registrácie je rýchly a intuitívny. V prvom rade je potrebné vyplniť kontaktný formulár na našej stránke alebo nás kontaktovať priamo – telefonicky: +421 911 025 039, prípadne e-mailom na adrese: sales@24-pay.com

Hneď po vyplnení formuláru vás osloví obchodný zástupca, s ktorým cez online formuláre vyplníte informácie, potrebné pre spracovanie cenovej ponuky. Po online odsúhlasení cenovej ponuky doplníte dokumentáciu a informácie potrebné pre spracovanie zmluvnej dokumentácie. Následne podpíšete zmluvu. Potom bude vykonaná implementácia platobnej brány v prostredí vášho e-shopu. Po implementácii vám budú zabezpečenou formou zaslané prihlasovacie údaje do účtu klienta.

Môžem si založiť viacero účtov?

Môžete. Nie je však potrebné si u nás zakladať viacero účtov z toho dôvodu, že v rámci jedného účtu si môžete pridať a samostatne spravovať viac vašich internetových obchodov.

Ako si môžem skontrolovať aktuálny obrat na mojom účte / e-shope?

Uvedený údaj si môžete pozrieť po prihlásení sa do svojho účtu klienta v sekcii „prehľad pred vyplatením“.

Dostal som e-mail, ktorý ma v mene spoločnosti 24-pay s.r.o. žiada o zaslanie prihlasovacích údajov do účtu klienta. Je to v poriadku?

24-pay s.r.o. vás v e-maile nikdy nebude žiadať o zaslanie vašich osobných alebo prihlasovacích údajov. Všetka komunikácia z našej strany bude prichádzať iba z domény 24-pay.eu alebo 24-pay.com. Iná doména nie je na komunikáciu našimi zamestnancami používaná.

Aké meny 24pay podporuje? Je klient vždy vyplácaný v EUR?

24pay podporuje: EUR, CZK, HUF a PLN. Klient je vyplácaný v mene, v ktorej je vedený e-shop.

Aké platobné metódy mi 24pay ponúka?

Platba kartou, okamžité platby (pomocou bankových tlačidiel), bankový prevod, Pay by square (QR kód), Google Pay, Apple Pay, platby cez paysafecard kupónov, platba cez SMS

Čo je to vyúčtovanie (payout) a akým spôsobom funguje?

Vyúčtovanie je proces zúčtovania všetkých poplatkov spojených s používaním platobnej brány. Spoločnosť 24pay pripisuje prijaté finančné prostriedky od zákazníkov na účet klienta v pravidelných intervaloch, ktoré si zvolí pri podpise zmluvy.

Aké poplatky platím za používanie 24pay?

Otvorenie účtu v 24pay je zadarmo. Cenová ponuka je pre klienta tvorená vždy individuálne, na základe priemerných obratov spoločnosti, priemernej výšky a počtu transakcií, skúseností a potenciálu internetového obchodu. V prípade záujmu o stanovenie cenovej ponuky nás, prosím, kontaktujte prostredníctvom formuláru na stránke alebo telefonicky.

Ako často dochádza k vyplácaniu finančných prostriedkov?

24pay pripisuje prijaté finančné prostriedky od zákazníkov na účet klientov v pravidelných intervaloch, ktoré si klient zvolí pri podpise zmluvy a to denne, týždenne, pol mesačne a mesačne.

Ako funguje prepojenie e-shopu s Platobnou bránou 24pay?

Po odoslaní prihlasovacích údajov a podpísaní zmluvy sa zrealizuje nasadenie a implementácia – prepojenie internetového obchodu s platobným systémom 24pay. Po prepojení a otestovaní (vykonaní testovacej platby) bude aktivovaný váš účet v systéme a od tejto chvíle môžete začať prijímať platby od zákazníkov. Všetky údaje o uskutočnených platbách sú prístupné cez užívateľské rozhranie. Ďalšie detaily súvisiace s implementáciou môžete nájsť v dokumente implementačný manuál.

Ako a kedy získam prihlasovacie údaje do svojho účtu?

Prístupové údaje vám budú zaslané zabezpečenou formou ihneď po nasadení vášho internetového obchodu v našom systéme.

Čo robiť, ak som zabudol heslo?

V prípade zabudnutia hesla nás, prosím, kontaktujte na e-mailovej adrese: podpora@24-pay.com.

Ako fungujú on-line platby cez Platobnú bránu 24pay?

Platobný systém 24-pay zabezpečuje realizáciu transakcií prostredníctvom vybraných bezhotovostných platobných metód v priebehu sekúnd. Väčšina platieb prebieha online v reálnom čase. 24-pay je kombináciou inovatívneho riešenia, vysokej bezpečnosti a vyspelých technológií garantujúcich účinnú podporu pri obchodovaní na internete.

Dajú sa vyplácať peňažné prostriedky v inej mene, ako bola realizovaná platba?

Finančné prostriedky sa vyplácajú mene, v ktorej je vedený e-shop.

Musím využívať všetky platobné metódy, ktoré poskytujete?

Nie, nemusíte. Môžete si vybrať platobné metódy, ktoré vy a vaši zákazníci preferujú. V rámci vytvorenia účtu vám budú aktivované iba tie platobné metódy, ktoré boli predmetom podpísanej zmluvy. Prípadnú aktiváciu/deaktiváciu ďalších platobných metód vám na požiadanie vykonajú naši zamestnanci.

Je doklad o vyúčtovaní riadnym daňovým dokladom?

Doklad o vyúčtovaní výdavkov (poplatkov) spojených s využívaním služieb platobnej brány je riadnym daňovým dokladom.

Akým spôsobom sa strhávajú poplatky?

Poplatky sa strhávajú pri vyplácaní finančných prostriedkov na účet klienta. Pri každom vyplácaní je uvedená v prehľade aj suma všetkých poplatkov.

Pre developerov

V akých programovacích jazykoch sa dá s bránou komunikovať?

S platobnou bránou je možné komunikovať vo všetkých štandardných programovacích jazykoch – C, C++, objective C, Java, Python, PHP a podobne.

Zaisťujete technickú podporu počas implementácie?

Samozrejme, Vaše otázky ohľadom technickej podpory môžete smerovať na oddelenie IT a podpora. Technická podpora je Vám k dispozícii od 8:00 do 15:00 na e-mailovej adrese podpora@24-pay.com alebo na telefónnom čísle + 421 41 507 6367.

Existuje testovacie prostredie, kde si môžem vyskúšať platby cez jednotlivé platobné metódy?

Testovacie prostredie majú developer a klient samozrejme k dispozícii. Pred ostrým spustením platobnej brány v internetovom obchode je nevyhnutné vykonať testovaciu platbu. Informácie ohľadom testovacieho prostredia zasielame po prejavení záujmu o implementáciu platobnej brány 24pay na vyžiadanie.

Máte k dispozícii hotové riešenia pre CMS?

Áno, pre CMS Woocommerce, OpenCart, Magento, VirtuMart a PrestaShop máme vytvorené hotové platobné moduly. Pre ostatné CMS máme k dispozícii na vyžiadanie scripty/knižnice, pomocou ktorých jednoducho implementujete platobnú bránu 24pay.

Požiadať o platobné moduly
Logá platobných modulov

Implementačný manuál a
podrobný testovací manuál

Implementačný manuál
usercross