24pay
24pay
24pay

Vyhnite sa storno platbám vďaka predautorizácii

Kedy sa vám zíde táto funkcia?

Predávate tovar, pri ktorom existuje riziko zníženej dostupnosti zásob? Alebo ponúkate služby, pri ktorých neviete odhadnúť cenu dopredu? S Platobnou bránou 24pay sa vďaka funkcii Predautorizácia vyhnete v týchto prípadoch storno platbám.

Ako predautorizácia funguje?

Predautorizované platby sú vopred autorizované platby kartou, pri ktorých sú finančné prostriedky na účte zákazníka rezervované, no zatiaľ nedošlo k ich prevodu. Vy ako obchodník sa teda môžete rozhodnúť, či platbu:

prijmete – v tom prípade sú peniaze vášmu zákazníkovi zadržané,

odmietnete – v takejto situácii sa peniaze na účte zákazníka odblokujú,

alebo potvrdíte len čiastočnú sumu.

predautorizacia 300x214 - Vyhnite sa storno platbám vďaka predautorizácii

Z pohľadu platiaceho zákazníka ide o klasickú platbu kartou. Počas blokácie nemá zákazník rezervované prostriedky k dispozícii - nemôže ich vybrať z bankomatu alebo použiť na inú platbu. Čiastka na karte platiaceho zákazníka sa strhne až vtedy, ak zákazník službu využije a to v závislosti od toho, do akej miery ju využil.  

Transakcie je možné predautorizovať pri platbách kartami VISA 7 kalendárnych dní, u kariet MasterCard a Maestro 14 dní.

Najčastejšie túto funkciu využívajú hotelové zariadenia pri rezervácii ubytovania, požičovne automobilov a podobných služieb.

Kedy ešte môžete využiť predautorizáciu?

Predautorizácia môže poslúžiť aj ako forma ďalšieho zabezpečenia. Napríklad v prípadoch, keď máte podozrenie na podvodné online platby. Môžete si premyslieť, či tovar odošlete, alebo platbu odignorujete. V tom prípade sa platiacemu po určitej dobe peniaze vrátia naspäť na jeho účet.

Okrem predautorizácie má Platobná brána 24pay aj ďalšie užitočné funkcie. Prečítajte si o nich TU.

usercross